ВИДЕО: Евровизиската песна „Нинанајна“ на Елена Ристеска во турска верзија
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Евровизиската песна „Нинанајна“ на Елена Ристеска во турска верзија

ВИДЕО: Евровизиската песна „Нинанајна“ на Елена Ристеска во турска верзија

Песната „Нинанајна“ со која Елена Ристеска нè претставуваше на Евровизија во 2006 година доби турска верзија.

„Tam Vakti“ се вика преработката на турски јазик, а е изведена од пејачката Севтуг.

Елена сподели краток дел од спотот на Instagram и во описот напиша: „Малку поинаква верзија на Нинанајна, преработена на турски јазик. После скоро 12 години од Евровизија, сè уште интересна за европската публика. Сепак она што останува и она што се запишува во историја на музиката се песните, сè останато е неважно...“

ВИДЕО

Евровизискиот настап на Елена со „Нинанајна“

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1322 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.