ВИДЕО: Дуа Липа со нов хит и спот
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Дуа Липа со нов хит и спот

ВИДЕО: Дуа Липа со нов хит и спот

Дуа Липа, девојката која за кратко време се издигна до врвовите на музичките листи со „New Rules“, има нов хит.

22-годишната пејачка, чии родители се од Косово, ја објави песната „IDGAF“ и видеозапис за истата.

„Ова видео е за вашата посилна и послаба страна кои се борат една со друга, за на крајот да сфатат дека љубовта кон себе е она што ќе ви помогне да ја надминете негативноста со која се соочувате“ - изјави Липа, која доби рекордни 5 номинации за Британските музички награди.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4668 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?