ВИДЕО: Гитаристот Дамјан Пејчиновски сними инструментална верзија на „Ти не дојде“ на Каролина Гочева
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Гитаристот Дамјан Пејчиновски сними инструментална верзија на „Ти не дојде“ на Каролина Гочева

ВИДЕО: Гитаристот Дамјан Пејчиновски сними инструментална верзија на „Ти не дојде“ на Каролина Гочева

Дамјан Пејчиновски сними инструментална верзија на песната „Ти не дојде“ на Каролина Гочева.

Видеото на македонскиот гитарист е снимено за време на негова посета на Цирих, Швајцарија.

„Ти не дојде“ е дел од најновиот албум на Каролина, „Извор“.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4741 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.