ВИДЕО: Гитаристот Дамјан Пејчиновски сними инструментална верзија на „Ти не дојде“ на Каролина Гочева
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Гитаристот Дамјан Пејчиновски сними инструментална верзија на „Ти не дојде“ на Каролина Гочева

ВИДЕО: Гитаристот Дамјан Пејчиновски сними инструментална верзија на „Ти не дојде“ на Каролина Гочева

Дамјан Пејчиновски сними инструментална верзија на песната „Ти не дојде“ на Каролина Гочева.

Видеото на македонскиот гитарист е снимено за време на негова посета на Цирих, Швајцарија.

„Ти не дојде“ е дел од најновиот албум на Каролина, „Извор“.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5666 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“