ВИДЕО: Александра Јанева со преработка на македонскиот хит „Километри“ на Влатко Лозаноски
Почетна » Новости » Музика » ВИДЕО: Александра Јанева со преработка на македонскиот хит „Километри“ на Влатко Лозаноски

ВИДЕО: Александра Јанева со преработка на македонскиот хит „Километри“ на Влатко Лозаноски

Александра Јанева со својот бенд 2Be го преработија големиот македонски хит „Километри“ на Влатко Лозаноски.

„Видеото е обично, но симболично за песната. Баш вака ги минуваме нашите празници и викенди, патувајќи низ Македонија“ – вели Јанева.

Членовите на бендот 2Be се погрижија за комплетниот звук. Аранжманот е на Тино Стојановски кој ги свири и гитарите, Синиша Зукиќ е на кахон, а Љупче Стојановски ја придружува Александра како вокал.

Ова е втора преработка во рамките на летниот проект на Јанева #summerjam. Претходно, таа ја препеа баладата „Херој“ на Викторија Лоба.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3903 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.