„Број еден“: Слушнете ја новата тинејџ песна на Марија Спасовска
Почетна » Новости » Музика » „Број еден“: Слушнете ја новата тинејџ песна на Марија Спасовска

„Број еден“: Слушнете ја новата тинејџ песна на Марија Спасовска

Марија Спасовска и Дарко Димитров повторно се здружија и заедно создадоа нова музика.

15-годишната пејачка ја освежува македонската музичката сцена со песната насловена „Број еден“.

Покрај изведувач, Марија овојпат се јавува и како автор на музиката и текстот. Димитров се погрижи за аранжманот.

Режисер за видеозаписот е Зоран Зонде Стојановски, а за стајлингот на Марија во спотот заслужни се Даниел Николовски и Мите Занов.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.