Браќата од Next Time со изведба на „The Hardest Thing“ од Тоше Проески од домашна изолација
Почетна » Новости » Музика » Браќата од Next Time со изведба на „The Hardest Thing“ од Тоше Проески од домашна изолација

Браќата од Next Time со изведба на „The Hardest Thing“ од Тоше Проески од домашна изолација

Додека се во домашна изолација, Мартин и Стефан од Next Time изведоа хит од Тоше Проески за македонската публика.

Акустичната верзија на „The Hardest Thing“, талентираните браќа ја објавија на нивниот профил на Facebook.

Слушнете ја:

„Останете дома, од нас зависи“ – порачуваат Next Time.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3599 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?