Антониа Гиговска со „Никогаш не вели никогаш“ победи на „Макфест 2018“
Почетна » Новости » Музика » Антониа Гиговска со „Никогаш не вели никогаш“ победи на „Макфест 2018“

Антониа Гиговска со „Никогаш не вели никогаш“ победи на „Макфест 2018“

Антониа Гиговска со песната „Никогаш не вели никогаш“ победи на „Макфест 2018“. Покрај статуетка, 17-годишната пејачка освои и парична награда од 5.000 евра.

„Никогаш не вели никогаш“ е дело на Лазар и Магдалена Цветковски.

Макфест

На синоќешното финале, на второ место заврши Роберт Билбилов со песната „Чудни места“ и беше награден со 4.000 евра. Третата награда од 3.000 евра ѝ припадна на Дани Димитровска која настапи со песната „Време“.

На 33. издание на Макфест учествуваа 32 изведувачи од кои 20 се натпреваруваа во финалето.

Награди во висина од 500 евра добија Роберт Билбилов за Најдобар аранжман, Наташа Малинкова за Најдобра интерпретација, Мина Блажев за Најдобар дебитант и Пепа за Најдобар сценски настап.

Водителка беше Маријана Станојковска.

Макфест Макфест

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18645 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?