Почетна » Новости » Музика » „Амајлија“: Спотот за новата песна на ДНК и Теа Трајковска

„Амајлија“: Спотот за новата песна на ДНК и Теа Трајковска

Дуото ДНК и Теа Трајковска снимија заедничка песна. Македонските музичари ја објавија песната „Амајлија“ заедно со спотот кој го снимија во хотелот на Адора на Златибор.

Централно место во видеозаписот имаат блескави парчиња италијански накит кои кај нас можете да ги пронајдете во Chapter 03.

Автори на „Амајлија“ се Панчо и Лазар Цветкоски, а спотот е снимен под режисерската палка на Даниел Јовески.

ДНК и Теа Трајковска ДНК и Теа Трајковска ДНК и Теа Трајковска ДНК и Теа Трајковска ДНК и Теа Трајковска ДНК и Теа Трајковска

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13342 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.