White Ivy: Невестинска модна приказна од македонската дизајнерка Антонија Ристовска
Почетна » Новости » Мода » White Ivy: Невестинска модна приказна од македонската дизајнерка Антонија Ристовска

White Ivy: Невестинска модна приказна од македонската дизајнерка Антонија Ристовска

Романтична и софистицирана колекција венчаници ги разгорува љубопитството и фантазиите на идните македонски невести. Антонија Ристовска ја претстави колекцијата 2018 со елегантна фотосесија.

Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска

„Инспирирана од винтиџ модата и посакуваниот ретро стил, во создавањето на новата колекција ја пренесов ретро нишката и ѝ дадов младешки призвук и урбана нота. Раскошот од богати везови изработени од бисери, кристали и мониста на материјалите го будат чуството на единственост и гламур, а воедно богатите текстури и слоевитоста на материјалите и понатаму ја задржуваат леснотијата при носење на венчаницата“ - вели Ристовска за колекцијата која е насловена „White Ivy“.

Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска

За фотографиите биле ангажирани моделите Сара Цветанова и Сандра Цветкова, кои позираа пред фотографското дуо Ани и Дими.

Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска Колекција на Антонија Ристовска

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.