Viva la Vida: Ирина Шајк и Даниела Брага во пролетната модна кампања на „Bebe“
Почетна » Новости » Мода » Viva la Vida: Ирина Шајк и Даниела Брага во пролетната модна кампања на „Bebe“

Viva la Vida: Ирина Шајк и Даниела Брага во пролетната модна кампања на „Bebe“

Viva la Vida! „Bebe“ плени со ведра модна кампања која го доловува духот на авантурата. Егзотичните и сензуални креации од колекцијата пролет 2015 се презентирани од Ирина Шајк и Даниела Брага.

Тропската палета која вклучува корални, тиркизни и жолти нијанси, динамичните принтови и сексапилните силуети целат да ги привлечат „самоуверените, женствени и модерни“ припаднички на понежниот пол.

Дел од фотографиите се посветени на фестивалската мода, односно на модернизиран хипи стил.

Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe Bebe

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5818 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“