„Skyline“ - модернистички и ефектен накит кој им е омилен и на македонските ѕвезди Каролина Гочева и Тамара Тодевска
Почетна » Новости » Мода » „Skyline“ - модернистички и ефектен накит кој им е омилен и на македонските ѕвезди Каролина Гочева и Тамара Тодевска

„Skyline“ - модернистички и ефектен накит кој им е омилен и на македонските ѕвезди Каролина Гочева и Тамара Тодевска

Достигнувањето на беспрекорност во креирањето на модернистички силуети и раритетни текстури кај накитот стана експертиза на брендот Rebecca, кој речиси една година е присутен и на македонскиот пазар.

Преку колекцијата „Skyline“, компанијата, родена во Тоскана, по неброен пат се позиционира како фаворит кај оние кои умеат да ја ценат убавината на италијанската естетика.

„Skyline“ го рефлектира оригиналното модно ДНК на брендот, со своите остри геометриски форми и рачното финиширање со diamond-cut техниката, но и урбаниот дух на метропола која никогаш не спие.

Skyline Skyline Skyline Skyline

Каролина Гочева и Тамара Тодевска се вбројуваат во македонските дами што се заљубија во геометриските парчиња од „Skyline“.

Skyline Skyline Skyline Skyline Skyline Skyline Skyline

Моделот Кјара Каркано го зачини својот елегантен стајлинг на овогодишното издание на Филмскиот фестивал во Венеција токму со впечатлив накит од колекцијата „Skyline“.

Skyline Skyline Skyline Skyline

И италијанската убавица Федерика Нарџи блескаше со „Skyline“ во кампања на Rebecca.

Skyline Skyline

Колекцијата „Skyline“ од неодамна е достапна во ексклузивниот продажен салон на Rebecca во ТЦ Рамстор во Скопје. Цените се движат од 2.418 денари до 6.758 денари.

Skyline Skyline Skyline Skyline Skyline Skyline

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5269 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“