Pronovias одушеви со новата колекција венчаници во Барселона
Почетна » Новости » Мода » Pronovias одушеви со новата колекција венчаници во Барселона

Pronovias одушеви со новата колекција венчаници во Барселона

Pronovias со децении создава креации кои можат да го задоволат сечиј вкус. Па така, шпанскиот бренд не потфрли ниту со новата невестинска колекција.

Врвната модна куќа ги освои срцата на идните невести со впечатливи венчаници кои беа презентирани на ревија во Барселона.

Дамите кои наскоро планираат да го изговорат судбоносното „ДА“ ќе се заљубат во моделите од колекцијата „In Bloom“ која изобилува со разни силуети и деликатни ткаенини.

Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias Pronovias

ВИДЕО

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?