People: Пролетни трендови кои вреди да ги пробате
Почетна » Новости » Мода » People: Пролетни трендови кои вреди да ги пробате

People: Пролетни трендови кои вреди да ги пробате

Пролетното сонце ја буди желбата за експериментирање со стилот на облекување. Пред да ја подготвите вашата наредна модна комбинација, за инспирација ѕирнете низ пролетните трендови кои ги предлага „People“, претставени преку стајлингот на холивудските дами.

Rachel BilsonJenna Dewan-TatumJessica AlbaEmmy RossumKate BosworthJada Pinkett-SmithJennifer LawrenceNicole RichieMiranda KerrLouise RoeTaylor Swift

Широки свилени панталони

Rachel Bilson

Мало бело фустанче

Jenna Dewan-Tatum

Обувки со „капаче“ на прстите

Jessica Alba

„Пеплум“ – карнери на колковите

Emmy Rossum

Џинс на џинс

Kate Bosworth

Обувки во живи бои + бело

Jada Pinkett-Smith

Летно сако

Jennifer Lawrence

Асиметрични кратко-долги здолништа

Nicole Richie

Фармерки со анимал принт

Miranda Kerr

Колор-блок обувки

Louise Roe

Блуза во морнарски стил

Taylor Swift

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.