People: Најдобро облечените ѕвезди за 2015
Почетна » Новости » Мода » People: Најдобро облечените ѕвезди за 2015

People: Најдобро облечените ѕвезди за 2015

Списанието „People“ и оваа година ги набљудуваше стилските избори на холивудските дами и создаде листа на која ги наведе 10-те најдобро облечени жени за 2015 година.

Според изборот на уредниците на списанието, на врвот на листата застана Рис Витерспун. 39-годишната актерка за свечените настани избира креации кои го прегрнуваат нејзиното тело и често привлекува комплименти од модните критичари.

1. Рис Витерспун

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

2. Џулиен Мур

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

3. Минди Калинг

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

4. Елизабет Бенкс

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

5. Сиена Милер

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

6. Зои Салдана

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

7. Роуз Бирн

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

8. Емили Блант

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

9. Кирнан Шипка

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

10. Кејт Хадсон

Најдобро облечени дами според People Најдобро облечени дами според People

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 5079 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.