People: Најдобро облечените ѕвезди за 2014
Почетна » Новости » Мода » People: Најдобро облечените ѕвезди за 2014

People: Најдобро облечените ѕвезди за 2014

Холивудските свечености ги ставаат под лупа ѕвездите и отвораат дискусии за стилот на познатите дами. Списанието „People“ секоја година составува листа на најдобро облечени жени, па сега повторно го врти вниманието кон црвениот тепих.

Тејлор Свифт е ѕвездата со најдобар стил за 2014 година според уредниците на познатото списание. 24-годишната пејачка со класичен елегантен и гламурозен изглед редовно привлекува позитивни коментари, иако многумина би го нарекле нејзиниот стил предвидлив и монотон.

Семејството Касперзак

Во „топ 11“ дами со стил влегоа и:

Блејк Лајвли

Семејството Касперзак

Џенифер Лопез

Семејството Касперзак

Џесика Алба

Семејството Касперзак

Даен Кругер

Семејството Касперзак

Ема Стоун

Семејството Касперзак

Лупита Нионго

Семејството Касперзак

Ријана

Семејството Касперзак

Ема Вотсон

Семејството Касперзак

Клои Грејс Морец

Семејството Касперзак

Кирнан Шипка

Семејството Касперзак

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18482 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?