OMEGA со нови модели во колекцијата „DE VILLE TRÉSOR“ за жени кои го обожаваат виткиот стил и едноставноста
Почетна » Новости » Мода » OMEGA со нови модели во колекцијата „DE VILLE TRÉSOR“ за жени кои го обожаваат виткиот стил и едноставноста

OMEGA со нови модели во колекцијата „DE VILLE TRÉSOR“ за жени кои го обожаваат виткиот стил и едноставноста

OMEGA во својата колекција De Ville Trésor, додаде нов избор на волшебни модели. Заедно со луксузните материјали, дополнителниот избор на модели додава уште поголема убавина на популарната линија.

Новите модели се достапни со големини од 36 mm или 39 mm. Дамите можат да изберат од традиционалните верзии од не'рѓосувачки челик или оние со злато 18K Moonshine. Оваа уникатна легура, чија боја е инспирирана од сјајната месечева светлина на темно синото небо, нуди побледа нијанса од традиционалното 18К жолто злато, како и голема отпорност на бледнеење на бојата и сјајот со текот на времето.

OMEGA OMEGA

Во согласност со карактеристичниот дизајн на Trésor, секое куќиште е украсенo со 38 дијаманти full-cut, кои се закривуваат по страните на куќиштето. На секоја круна e поставен и дополнителен дијамант, цвет ОМЕГА направен од црвена течна керамика. Понатаму, часовниците се познати по своето убаво исполирано позадинско куќиште со ефект на огледало, секое украсено со метализирана шема „Her Time”.

OMEGA OMEGA

Оваа шармантна колекција сега е достапна со неколку бои на кожни ремчиња и со низаразлични бои на дајл вклучувајќи:бела, лакирана PVD сина, опал сребрена, лакирана црвена или кафеава боја - сето тоа поставено со безвременскиот изглед на римските броеви. Секој модел исто така доаѓа со целосна 5-годишна гаранција на OMEGA.

OMEGA OMEGA OMEGA

Моделите на OMEGA може да ги пронајдете во продажните места на Божиновски часовници и накит: https://bozinovski.com.mk/shops

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3572 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.