Moschino со модни ѕвезди и театрален филм ја претстави најновата колекција
Почетна » Новости » Мода » Moschino со модни ѕвезди и театрален филм ја претстави најновата колекција

Moschino со модни ѕвезди и театрален филм ја претстави најновата колекција

Пандемијата постави многу ограничувања во модната индустрија, но исто така ја развиори и креативноста на брендовите. Па така, се родија многу неконвенционални презентации.

Џереми Скот ја претстави неговата најнова колекција за Moschino со филм со 36 модни ѕвезди. Меи Маск нè води низ неколку различни сегменти во кои се појавуваат редица модели меѓу кои Миранда Кер, Каролин Марфи, Хејли Бибер, Џоан Смолс, Лили Олдриџ, Тејлор Хил и Стела Максвел, како и кралицата на бурлеската, Дита Вон Тис.

Колекцијата наменета за сезоната есен/зима 2021 е насловена „Jungle Red“ и е инспирирана од Холивуд во златните 50-ти години.

Видео

Коментирајќи ја колекцијата, Џереми рекол: „Комфор-шмомфор! Она што сега ни е попотребно отсекогаш е фантазија и гламур и нешта кои прават да се чувствуваш прекрасно. И не мислам дека тренерките ќе го сторат тоа.“

Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino Колекција на Moschino

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6791 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.