Mango проект: Модно патување на Џулија Рестуан-Ројтфелд во Њујорк
Почетна » Новости » Мода » Mango проект: Модно патување на Џулија Рестуан-Ројтфелд во Њујорк

Mango проект: Модно патување на Џулија Рестуан-Ројтфелд во Њујорк

Во рамките на својот нов дигитален проект, Mango ја покани Џулија Рестуан-Ројтфелд на патување во Њујорк.

36-годишниот модел застана пред објективот на фотографското дуо Hunter & Gatti во креации од актуелната колекција на шпанскиот бренд.

Mango Mango Mango Mango Mango Mango Mango Mango Mango

Покрај фотографиите, Џулија сними и кратко видео во кое ги искажува своите ставови за женственоста.

„Женственоста е нешто кое доаѓа однатре“ – вели таа.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?