Key Pieces: Пролетни модни предлози од „H&M“
Почетна » Новости » Мода » Key Pieces: Пролетни модни предлози од „H&M“

Key Pieces: Пролетни модни предлози од „H&M“

Иако зимата сè уште ги покажува своите „заби“, модните брендови нè носат во потоплата пролет. „H&M“ ги објави своите клучни парчиња облека за пролетната сезона.

За колоритната фотосесија шведската компанија ја избра Едита Вилкевичиуте. 25-годишната манекенка изгледа женствено во дамски и забавни креации.

Очигледно трендовите „црно-бела игра“ и „геометриски принтови“ ќе останат да владеат и следната сезона, додека сончевата жолта боја ќе биде популарен избор за внесување на ведрина во модните комбинации.

Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте Едита Вилкевичиуте

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6787 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.