Bloglovin: Крисел Лим е Блогерка на годината
Почетна » Новости » Мода » Bloglovin: Крисел Лим е Блогерка на годината

Bloglovin: Крисел Лим е Блогерка на годината

Крисел Лим е избрана за Блогерка на годината од агрегаторот Bloglovin’.

Модерниот стил ѝ помогна на познатата креаторка на „The Chriselle Factor“ да се издигне над толпата блогерки која секојдневно расте.

Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим

Лим има и свој канал на YouTube, каде споделува со своите обожаватели совети за разубавување и за комбинирање на облека. Својот стил таа го опишува како чист, класичен, едноставен и елегантен и додава дека не преферира да се придржува кон трендовите.

Пред да го основа блогот во 2011 година, таа била уредничка на списанието „Genlux“. Денес, 30-годишната мајка на едно девојче, има 7 вработени кои придонесуваат нејзиниот блог да функционира перфектно.

Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим

„Слушнав различни приказни од различни мајки за влегувањето во мајчинството. Имав замисла дека ќе биде страшно и дека ќе го изгубам мојот живот. Дека нема да можам да се вратам назад. Откако ја добив Клои, не се вратив веднаш на работа, но сè уште го имам мојот живот. Не го изгубив тој дел од мене, тој само стана подобар. Мојот живот се подобри оттогаш“ – вели Крисел за мајчинството.

Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим Крисел Лим

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1314 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.