76-годишна бабичка е модна блогерка со ексцентричен стил
Почетна » Новости » Мода » 76-годишна бабичка е модна блогерка со ексцентричен стил

76-годишна бабичка е модна блогерка со ексцентричен стил

Џудит Бојд тешко останува незабележана. 76-годишната бабичка од Колорадо привлекува внимание со ексцентричниот стил.

Бојд е модна блогерка која на Instagram има мрежа од 54 илјади следбеници.

Својот блог Style Crone, таа го основала со помош на сопругот, додека тој боледувал од рак. Тој починал 9 месеци по создавањето на блогот, но таа продолжи да го раководи во негова чест.

Џудит наидува на бројни пофалби за своите смели модни комбинации.

Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд

„Изборот на мојата облека, кој секогаш вклучува шапка, е начин да се изразувам креативно и ми е некаква форма на медитација“ – вели таа.

Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд
Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд Џудит Бојд

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.