75-годишната Хелен Мирен восхитува во две црвени креации на SAG Awards
Почетна » Новости » Мода » 75-годишната Хелен Мирен восхитува во две црвени креации на SAG Awards

75-годишната Хелен Мирен восхитува во две црвени креации на SAG Awards

Хелен Мирен беше дел од овогодишното виртуелно доделување на наградите SAG.

За 27-мото издание на манифестацијата, 75-годишната актерка изгледаше гламурозно во две црвени креации.

Фустанот со волуменозни ракави доаѓа од модниот бренд Badgley Mischka.

Хелен Мирен Хелен Мирен Хелен Мирен Хелен Мирен

Припиениот светкав фустан, кој Мирен го искомбинира со златен накит, е со потпис на Мајкл Корс.

Хелен Мирен Хелен Мирен

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6788 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.