56-годишна блогерка со изострено чувство за стил нуди модна инспирација за софистицирани дами
Почетна » Новости » Мода » 56-годишна блогерка со изострено чувство за стил нуди модна инспирација за софистицирани дами

56-годишна блогерка со изострено чувство за стил нуди модна инспирација за софистицирани дами

Биби Хорст е уште еден доказ дека стилот само се подобрува со годините. 56-годишната блогерка не дозволува возраста да ја згази нејзината љубов кон модата.

Шармантната русокоса нуди модна инспирација за софистицирани дами.

За изборот на називот на својот блог, „Чоколадни години“, таа вели: „Многу сакам чоколадо и годините околу мојот 50-ти роденден. Ако внимателно размислам сега, ова навистина се ‘слатки години’ во кои можам конечно да живеам и да уживам во мојата лична слобода, разновидниот живот, но и индивидуалниот стил“.

Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст Биби Хорст

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1760 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.