53-годишна модна блогерка од Полска докажува дека стилот само се подобрува со годините
Почетна » Новости » Мода » 53-годишна модна блогерка од Полска докажува дека стилот само се подобрува со годините

53-годишна модна блогерка од Полска докажува дека стилот само се подобрува со годините

Блогерката Рената Јазѕик ќе ве увери дека стилот не бледнее со годините, туку само се подобрува. Модната блогерка, која моментално чекори во шестата деценија од животот, поседува изострено чувство за мода и освојува на Instagram со шик и младешки комбинации.

„Љубопитна... за светот, животот и модата“ – вака 53-годишната Рената се опишува себеси.

Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик

„Би сакала модниот свет да биде поотворен за повозрасни дами и џентлмени. Искрено верувам дека ние не исчезнуваме откако ќе остариме. Напротив, низ годините сме пробале различни трендови и стилови и поради тоа имаме многу искуство. И можеме да го користиме тоа искуство за да бидеме апсолутно фантастични!“ – вели Рената.

„За мене модата значи да се забавуваш со облеката, без разлика на возраста“ – додава таа.

Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик Рената Јазѕик

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 31%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1767 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.