50 стилски моменти на Меланија Трамп за нејзиниот 50. роденден
Почетна » Новости » Мода » 50 стилски моменти на Меланија Трамп за нејзиниот 50. роденден

50 стилски моменти на Меланија Трамп за нејзиниот 50. роденден

Меланија Трамп го прослави јубилејниот 50. роденден.

Атрактивната сопруга на Доналд Трамп по потекло е од Југославија. Родена е во градот Севница, Словенија во 1970 година.

Во младоста, Меланија работеше како модел и благодарение на модната индустрија, доби работна виза и се пресели во САД во 1996 година. Две години подоцна, таа се запозна со Доналд со кого стапи во брак во 2005 година.

Откако влезе во улогата на Прва дама на САД, стилот очекувано ѝ беше ставен под лупата на модните критичари. Иако се случува нејзиното име да стои до стилско промашување, најчесто таа измамува многу комплименти за модниот избор. И покрај тоа, поради политиките на Доналд, таа не добива место во списанија како „Вог“ и повеќе врвни дизајнери одбиваат да соработуваат со неа.

Диор, Гучи, Ралф Лорен, Ролан Муре, Каролина Ерера, Кристијан Лобутин и Маноло Бланик се дел од брендовите кои Меланија ги преферира за свеченостите, а за стилот, најверен консултант ѝ е Ерв Пјер, кој има дизајнирано многу креации специјално за неа.

По повод роденденот на Меланија, потсетете се на 50 нејзини стилски моменти.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8694 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.