50-годишна блогерка од Германија мами обожаватели со модерниот стил
Почетна » Новости » Мода » 50-годишна блогерка од Германија мами обожаватели со модерниот стил

50-годишна блогерка од Германија мами обожаватели со модерниот стил

Со споделувањето на модни комбинации и совети, Елке Клинглер континуирано плете мрежа од обожаватели на Instagram.

50-годишната германска блогерка споделува модни стајлинзи за жени над 40-годишна возраст и им покажува на дамите дека во секоја деценија од животот можат да ги следат актуелните трендови и да изгледаат модерно и шик.

Прошетајте со поглед низ секојдневните модни приказни на Елке:

Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер Елке Клинглер

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19952 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?