5 модни тренда со кои со стил ќе транзитирате од лето во есен
Почетна » Новости » Мода » 5 модни тренда со кои со стил ќе транзитирате од лето во есен

5 модни тренда со кои со стил ќе транзитирате од лето во есен

Модната индустрија забрзано воведува промени за да одговори на предизвиците наметнати од корона-кризата. Измеѓу сите турбуленции, останува посветеноста да се пласираат кроеви и стилови кои глатко ќе ги освојуваат модните ентузијастки.

Додека летото ни се лизнува низ прсти, популарните брендови нè подготвуваат за есенската сезона. А оваа транзиција од тропски кон пониски температури, многу лесно можете да ја надминете со трендовите кои се провлекуваа низ цела година и ќе продолжат да бидат актуелни:

„Кожена“ опсесија

Кожените фустани и здолништа останаа атрактивни и во топлата сезона, а несомнено си обезбедија место и во есенската палета на трендови во кои засекогаш место имаат кожените јакни.

FashionGroupЈакна Guess FashionGroupФустан Replay (-50%) FashionGroupФустан Mango

Акцент на рамената

Ако некогаш се сметаше за сензуално длабокото деколте, модерните девојки сега преферираат да ги разголат рамената.

FashionGroupЏемпер Guess FashionGroupФустан Guess FashionGroupЏемпер Guess

Кошула-фустан со долги ракави

Моделот кошула-фустан ги заведе и трендсетерките и припадничките на кралските семејства низ светот. Во текот на летните денови идеално се комбинираат со минималистички сандали, а во текот на есента, повторно ставете ги во игра со чизми или патики.

FashionGroupФустан Mango FashionGroupФустан Mango

Маички со лого

Маичките кои во летото беа дел од логоманијата мошне едноставно може да преминат во есенската сезона под сакоа и јакни.

FashionGroupМаица Guess FashionGroupМаица Guess FashionGroupМаица Guess

Златен накит

Впечатливо сјае под летното сонце, но златниот накит ќе продолжи да привлекува и во претстојната сезона.

FashionGroupОбетки Parfois FashionGroupЛанче Parfois FashionGroupОбетки Parfois FashionGroupПрстен Parfois

Многу повеќе модни предлози за есенската сезона ќе пронајдете на онлајн продавницата на Fashion Group

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10527 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.