48-годишната Наоми Кембел со 67-годишната младолика мајка во божиќната кампања на Burberry
Почетна » Новости » Мода » 48-годишната Наоми Кембел со 67-годишната младолика мајка во божиќната кампања на Burberry

48-годишната Наоми Кембел со 67-годишната младолика мајка во божиќната кампања на Burberry

Наоми Кембел и нејзината мајка Валери Морис се дел од новата божиќна кампања на Burberry.

48-годишниот супермодел и 67-годишната поранешна танчарка и модел снимија рекламно видео и фотосесија за познатиот британски бренд.

„Да се биде дел од празничната кампања беше неверојатно. Отсекогаш сум го сакала Burberry и возбудена сум што работев заедно со екипа која ја вклучува и мајка ми, Валери. Работењето со неа ми врати толку многу спомени за празниците и традициите кои ги имавме додека растев“ – изјавила Кембел.

Кампања Burberry Кампања Burberry

Поради добрите гени, многумина коментираа дека Наоми и Валери изгледаат како сестри.

Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry

Погледнете го и рекламното видео насловено „Затвори ги очите и помисли на Божиќ“:

Во кампањата се појавуваат и M.I.A и актерите Кристин Скот-Томас и Мет Смит.

Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10419 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.