48-годишната Наоми Кембел со 67-годишната младолика мајка во божиќната кампања на Burberry
Почетна » Новости » Мода » 48-годишната Наоми Кембел со 67-годишната младолика мајка во божиќната кампања на Burberry

48-годишната Наоми Кембел со 67-годишната младолика мајка во божиќната кампања на Burberry

Наоми Кембел и нејзината мајка Валери Морис се дел од новата божиќна кампања на Burberry.

48-годишниот супермодел и 67-годишната поранешна танчарка и модел снимија рекламно видео и фотосесија за познатиот британски бренд.

„Да се биде дел од празничната кампања беше неверојатно. Отсекогаш сум го сакала Burberry и возбудена сум што работев заедно со екипа која ја вклучува и мајка ми, Валери. Работењето со неа ми врати толку многу спомени за празниците и традициите кои ги имавме додека растев“ – изјавила Кембел.

Кампања Burberry Кампања Burberry

Поради добрите гени, многумина коментираа дека Наоми и Валери изгледаат како сестри.

Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry

Погледнете го и рекламното видео насловено „Затвори ги очите и помисли на Божиќ“:

Во кампањата се појавуваат и M.I.A и актерите Кристин Скот-Томас и Мет Смит.

Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry Кампања Burberry

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6805 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“