48-годишната Наоми Кембел во црвен фустан од Келвин Клајн ја прими наградата Модна икона
Почетна » Новости » Мода » 48-годишната Наоми Кембел во црвен фустан од Келвин Клајн ја прими наградата Модна икона

48-годишната Наоми Кембел во црвен фустан од Келвин Клајн ја прими наградата Модна икона

Синоќа во Њујорк се одржа доделувањето на наградите на Советот на модни дизајнери на Америка (CFDA). Честа да ја понесе значајната награда Модна икона ѝ припадна на Наоми Кембел – жената која уште од крајот на 80-тите години го носи епитетот супермодел.

48-годишната Британка се појави на свечениот настан во црвен фустан со реси од Келвин Клајн и црвени салонки.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Во годините наназад, наградата Модна икона ја имаа добиено Ријана, Бијонсе и Фарел Вилијамс. Минатата година, поранешната уредничка на италијанскиот „Вог“, Франка Созани, постхумно беше прогласена за модна икона.

На црвениот тепих, Наоми позираше со креативниот директор на Келвин Клајн, Раф Симонс, во чии раце заврши наградата за Најдобар дизајнер за женска облека.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6796 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“