48-годишната Наоми Кембел атрактивна во розова креација и наметка со пердуви на балот МЕТ
Почетна » Новости » Мода » 48-годишната Наоми Кембел атрактивна во розова креација и наметка со пердуви на балот МЕТ

48-годишната Наоми Кембел атрактивна во розова креација и наметка со пердуви на балот МЕТ

Како и секогаш, Наоми Кембел ги насочи сите погледи кон себе кога се појави на розовиот тепих пред музејот на уметноста „Метрополитен“ во Њујорк.

48-годишниот супермодел ја истакна атрактивната фигура во розова креација со наметка со пердуви од високата мода на Валентино. Во својот стајлинг таа додаде розови сандали, исто така од Валентино и накит од Bulgari Heritage.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Додека Наоми позираше пред фоторепортерите, нејзин асистент со помош на пластика правеше лажен ветер кој ги разлетуваше пердувите на нејзината наметка.

Наоми Кембел

Славниот модел позираше и со креативниот директор на Валентино, Пјер Паоло Пичоли.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Институтот за костими оваа година одлучи темата на балот да биде „Camp: Notes on Fashion“.

Наоми Кембел

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5802 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“