4 шик фризури за празничните забави
Почетна » Новости » Мода » 4 шик фризури за празничните забави

4 шик фризури за празничните забави

Ни претстои празничната сезона, па потрагата по идеи за шминка и фризури е во полн ек. За да ни го олеснат тој „процес“, Harper’s Bazaar и фризерот Мет Фугејт предлагаат четири модерни фризури.

Сегментирано коњско опавче

Совет: зачувајте го волуменот и забушавеноста на косата, за да не изгледа фризурата премногу спортски.

фризури фризури

Пола-пола

Половина од косата останува прибрана, останатиот дел е опуштен и украсен со шноли.

фризури фризури

Елегантна и прибрана

Направете патец настрана, а потоа фатете ја косата во две опавчиња едно до друго. Вртете ги како јаже додека не започнат да се виткаат и прицврстете ги со шноли. Ако врвовите се разлетани, оставете ги, тоа ќе даде ѝ шмек на вашата фризура.

фризури фризури

Диско локни

Стилот на 80-тите години се враќа на модната сцена. Ситните локни и волуменот ќе го доловат тој изглед. Најдобро е да ги комбинирате со впечатлив чокер во металин нијанса.

фризури фризури

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9313 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?