4 шик фризури за празничните забави
Почетна » Новости » Мода » 4 шик фризури за празничните забави

4 шик фризури за празничните забави

Ни претстои празничната сезона, па потрагата по идеи за шминка и фризури е во полн ек. За да ни го олеснат тој „процес“, Harper’s Bazaar и фризерот Мет Фугејт предлагаат четири модерни фризури.

Сегментирано коњско опавче

Совет: зачувајте го волуменот и забушавеноста на косата, за да не изгледа фризурата премногу спортски.

фризури фризури

Пола-пола

Половина од косата останува прибрана, останатиот дел е опуштен и украсен со шноли.

фризури фризури

Елегантна и прибрана

Направете патец настрана, а потоа фатете ја косата во две опавчиња едно до друго. Вртете ги како јаже додека не започнат да се виткаат и прицврстете ги со шноли. Ако врвовите се разлетани, оставете ги, тоа ќе даде ѝ шмек на вашата фризура.

фризури фризури

Диско локни

Стилот на 80-тите години се враќа на модната сцена. Ситните локни и волуменот ќе го доловат тој изглед. Најдобро е да ги комбинирате со впечатлив чокер во металин нијанса.

фризури фризури

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.