30 од најспектакуларните фустани на модната парада на Канскиот филмски фестивал 2016
Почетна » Новости » Мода » 30 од најспектакуларните фустани на модната парада на Канскиот филмски фестивал 2016

30 од најспектакуларните фустани на модната парада на Канскиот филмски фестивал 2016

Пред неколку дена беа спуштени завесите на Канскиот филмски фестивал 2016. Престижната манифестација заврши со доделувањето на наградата Златна палма за филмот „I, Daniel Blake“.

Иако филмовите се во фокусот на популарниот фестивал, модната парада крева голема медиумска врева. За време на единаесетдневната инвазија на холивудските ѕвезди на француската ривиера, имавме можност да видиме десетици спектакуларни креации кои хипнотизираа на црвениот тепих.

Со право многумина ја прогласија Блејк Лајвли за стилска кралица на фестивалот. Нејзините дефилирања на црвениот тепих континуирано беа проследувани со пофалби. Сепак, имаше и многу други славни дами кои освојуваа со женствени, сексапилни и гламурозни стајлинзи.

Блејк Лајвли

Versace

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Сонам Капур

Ralph & Russo

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Ralph & Russo

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Ана Беатрис Бароз

Ralph & Russo

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Шерил

Naeem Khan

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Кендал Џенер

Elie Saab

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Roberto Cavalli

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Амал Клуни

Versace

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Џулија Робертс

Armani

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Роузи Хантингтон-Вајтли

Alexandre Vauthier

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Алесандра Амбросио

Zuhair Murad

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Петра Немцова

Georges Chakra

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

SAFiYAA

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Наташа Поли

Prada

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Диала Маки

Georges Hobeika

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Араја А. Харгејт

Zuhair Murad

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Ralph & Russo

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Дарија Строкоус

Zuhair Murad

Кански филмски фестивал

Ел Фенинг

Zuhair Murad

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Џордан Дан

Ralph & Russo

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Бела Хадид

Alexandre Vauthier

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Roberto Cavalli

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Ева Лонгорија

Pamella Roland

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Кирстен Данст

Dior

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Џесика Џастеин

Armani

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Alexander McQueen

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Дауцен Крус

Brandon Maxwell

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Ирина Шајк

Miu Miu

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Аишварија Раи

Elie Saab

Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал Кански филмски фестивал

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5662 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“