27 фотографии од кампањи и едиторијали на Катарина Ивановска за нејзиниот 27. роденден
Почетна » Новости » Мода » 27 фотографии од кампањи и едиторијали на Катарина Ивановска за нејзиниот 27. роденден

27 фотографии од кампањи и едиторијали на Катарина Ивановска за нејзиниот 27. роденден

„Светско, а наше“ е фраза која често се врзува за името Катарина Ивановска. Македонската манекенка, која ги освои светските писти и може да се пофали со обемно портфолио, денес ќе го прослави својот 27. роденден.

Катарина повеќе од една деценија остварува соработки со многу брендови и списанија како „D&G“, „Victoria’s Secret“, „H&M“, „Pain de Sucre“, „Banana Republic“ „Elle“ и „Vogue“ Italy.

Славната бринета ги направи првите чекори во филмскиот свет со улогата во македонскиот филм „Трето полувреме“.

По повод нејзиниот роденден, прошетајте со поглед низ фотографии од нејзини кампањи и едиторијали.

Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6546 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.