27 фотографии од кампањи и едиторијали на Катарина Ивановска за нејзиниот 27. роденден
Почетна » Новости » Мода » 27 фотографии од кампањи и едиторијали на Катарина Ивановска за нејзиниот 27. роденден

27 фотографии од кампањи и едиторијали на Катарина Ивановска за нејзиниот 27. роденден

„Светско, а наше“ е фраза која често се врзува за името Катарина Ивановска. Македонската манекенка, која ги освои светските писти и може да се пофали со обемно портфолио, денес ќе го прослави својот 27. роденден.

Катарина повеќе од една деценија остварува соработки со многу брендови и списанија како „D&G“, „Victoria’s Secret“, „H&M“, „Pain de Sucre“, „Banana Republic“ „Elle“ и „Vogue“ Italy.

Славната бринета ги направи првите чекори во филмскиот свет со улогата во македонскиот филм „Трето полувреме“.

По повод нејзиниот роденден, прошетајте со поглед низ фотографии од нејзини кампањи и едиторијали.

Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска Катарина Ивановска

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3121 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?