25% попуст на сите шминки Maybelline! Само во dm!
Почетна » Новости » Мода » 25% попуст на сите шминки Maybelline! Само во dm!

25% попуст на сите шминки Maybelline! Само во dm!

Во склоп на кампањата dm Look, до 20 декември искористете го попустот од 25% на сите шминки од Maybelline!

dm Look: „Спремна за вечерното излегување“

Погледнете го туторијалот во кој мејкап артистот Дадар открива како да се подготвите за забава со шминка Maybelline. Неопходна е добра основа... минерална течна пудра која ќе дозволи кожата да дише. Експериментирајте со боите, но внимателно.

dm Look dm Look dm Look

Дознајте повеќе за производите Maybelline од видеото тука: dm Look 4

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9631 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?