20 години од „Сексот и градот“: Највпечатливите модни моменти на четирите пријателки
Почетна » Новости » Мода » 20 години од „Сексот и градот“: Највпечатливите модни моменти на четирите пријателки

20 години од „Сексот и градот“: Највпечатливите модни моменти на четирите пријателки

Поминаа 20 години откако светот се запозна со верните пријателки Кери Бредшо, Саманта Џонс, Миранда Хобс и Шарлот Јорк, а сепак, до ден-денес „Сексот и градот“ се вбројува во најгледаните телевизиски серии.

Покрај љубовните врски и нивното нераскинливо пријателство, бројни лица не се тргаа од пред малите екрани за да ги проследат и нивните впечатливи стилски моменти.

Четирите дами редовно носеа креации од врвни модни куќи и секогаш изгледаа атрактивно.

По повод 20-годишнината од популарната серија, потсетете се на највпечатливите стајлинзи на Кери, Саманта, Шарлот и Миранда од серијата и филмовите:

Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот Сексот и градот

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 15%
  • 21%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10163 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.