13 од најновите модни предлози од Springfield совршени за слоевити есенски комбинации
Почетна » Новости » Мода » 13 од најновите модни предлози од Springfield совршени за слоевити есенски комбинации

13 од најновите модни предлози од Springfield совршени за слоевити есенски комбинации

Јуриме низ денови кога облекувањето е деликатно од аспект на променливоста.

Во еден момент може да ви е многу топло, за само минути подоцна да се наежувате од свежина. Токму затоа, ова е идеален период за модни игри со слоевити комбинации.

Повеќе потенки слоеви се пофункционални од еден дебел, а Springfield со новата колекција предлага парчиња со кои ќе можете да одговорите на нестабилното есенско време.

Популарниот бренд е одличен стилски „расадник“ на облека со која можете да негувате лежерен стил, но и да се облекувате по концептот „смарт-кежуал“.

Па, што сè ќе најдете во есенската колекција која е достапна на Fashion Group?

Лесни фустани кои ќе ги надополните со чизмички до глужд, а комбинацијата секогаш можете да ја направите уште потопла со јакна.

FashionGroupФустан Springfield

Трендсетерките експериментираат и со уште еден трик против студот – ролка под фустанот.

FashionGroupФустан Springfield

Тексас јакна која одговара со сè – панталони, џинс, фустани, здолништа....

FashionGroupЈакна Springfield

Шик блузички и џемпери кои ќе внесат забавен елемент во тмурните денови.

FashionGroupЏемпер Springfield FashionGroupБлуза Springfield FashionGroupЏемпер Springfield

Маички со кратки ракави за моментите кога есенското сонце не е така срамежливо.

FashionGroupМаица Springfield FashionGroupМаица Springfield

Јакна од вештачка кожа која со радост ќе ја зграпчувате речиси секогаш кога ќе излегувате од дома.

FashionGroupЈакна Springfield FashionGroupЈакна Springfield

Мек елек за кога ветрот ќе ги покаже своите „заби“.

FashionGroupЈакна Springfield

Фармерки без кои не може да се замисли ниту една гардероба.

FashionGroupФармерки Springfield FashionGroupФармерки Springfield

Новата колекција е достапна на онлајн продавницата на Fashion Group.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11133 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.