Џулија Робертс и нејзината стилистка во идентични аутфити на холивудска свеченост
Почетна » Новости » Мода » Џулија Робертс и нејзината стилистка во идентични аутфити на холивудска свеченост

Џулија Робертс и нејзината стилистка во идентични аутфити на холивудска свеченост

Џулија Робертс зачекори на црниот тепих по повод доделувањето на наградите на списанието InStyle во иста облека како и нејзината стилистка Елизабет Стјуарт.

Дуото се појави во исти светловиолетови костуми од Живанши и идентични обувки на рамна платформа.

„Елизабет е една од моите најблиски пријателки и ова беше забавно за нас“ – изјави Џулија за модниот избор.

Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс

На свеченоста во Лос Анџелес, Стјуарт ја прими наградата Стилист на годината, додека Робертс се закити со наградата Икона на стилот.

Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс Џулија Робертс

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2119 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?