Почетна » Новости » Мода » Џорџина Родригез ги истакна облините во златен фустан на Канскиот фестивал

Џорџина Родригез ги истакна облините во златен фустан на Канскиот фестивал

И Џорџина Родригез пристигна во Кан. 29-годишната девојка на Кристијано Роналдо беше поканета на премиерата на француската драма „Last Summer“ (L'Été dernier).

За оваа пригода, Родригез избра златна креација со разголен грб од Ali Karoui која одлично ги истакна нејзините облини.

Во својот стајлинг, згодниот модел додаде блескав накит од Chopard.

Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез

По премиерата, Џорџина се упати на хуманитарната гала amfAR. На овој настан, таа носеше црн фустан со шлиц и впечатлив накит.

Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.