Џенифер Лоренс е новото заштитно лице на Диор
Почетна » Новости » Мода » Џенифер Лоренс е новото заштитно лице на Диор

Џенифер Лоренс е новото заштитно лице на Диор

Џенифер Лоренс е новата муза на Кристијан Диор. 22-годишната актерка ќе ја замени Мила Кунис во новата кампања за чантите Miss Dior, која ќе се појави во март наредната година.

Џенифер Лоренс

Новиот креативен директор на Диор, Раф Симонс, открил дека е импресиониран од младата ѕвезда од хитот „The Hunger Games“.

Џенифер Лоренс Џенифер Лоренс

Од друга страна, и Џенифер не ја сокри возбудата што ќе соработува со луксузната француска модна куќа. „Многу сум возбудена што ќе работам со Диор и ќе ги носам новите креации на Раф Симонс. Неговите дебитантски ready-to-wear и haute couture колекции го дестилираа гламурот на Диор во модерната ера“ – изјавила таа.

Мила Кунис за Miss DiorМила Кунис за Miss Dior

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6261 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.