Џенифер Лопез спектакуларно ја затвори ревијата на Версаче во нова верзија на зелениот фустан сo кој стана сензација на Греми пред 20 години
Почетна » Новости » Мода » Џенифер Лопез спектакуларно ја затвори ревијата на Версаче во нова верзија на зелениот фустан сo кој стана сензација на Греми пред 20 години

Џенифер Лопез спектакуларно ја затвори ревијата на Версаче во нова верзија на зелениот фустан сo кој стана сензација на Греми пред 20 години

Сензационална! Целата публика се исправи на нозе кога Џенифер Лопез продефилира на затворањето на ревијата на Версаче во Милано.

50-годишната актерка и пејачка самоуверено се движеше помеѓу гостите во нова верзија на зелениот фустан кој го носеше на Греми во 2000 година и со кој стана интернет сензација.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Пред 20 години, со своето појавување на Греми во разголен фустан, Џенифер стана апсолутен хит и толку многу луѓе пребаруваа на Google да пронајдат фотографии од нејзиниот изглед што ги поттикна основачите да го создадат Google Images.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез

На крајот на ревијата на Версаче за сезоната пролет/лето 2020, Лопез се појави на пистата заедно со Донатела Версаче. Коментирајќи го успехот на првиот „зелен фустан“, Донатела рече: „Светот застана, сите сакаа да го видат тој фустан... Горда сум што го инспириравме Google Images.“

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез
Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19925 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?