Џенифер Лопез и Кендал Џенер сексапилни ѕвезди во новата кампања на Версаче
Почетна » Новости » Мода » Џенифер Лопез и Кендал Џенер сексапилни ѕвезди во новата кампања на Версаче

Џенифер Лопез и Кендал Џенер сексапилни ѕвезди во новата кампања на Версаче

Воопшто не е изненадување што Џенифер Лопез е водечка ѕвезда во најновата кампања на Версаче, со оглед на фактот што колекцијата е инспирирана од иконскиот фустан кој таа го носеше на Греми во 2000 година и што токму таа ја затвори ревијата за истата колекција пред 4 месеци.

50-годишната актерка и пејачка, заедно со Кендал Џенер, позираше за новата кампања, која го истражува заматувањето на линиите помеѓу јавниот и приватниот живот во денешното интернет општество.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез

„Сон е што повторно соработувам со мојата пријателка Донатела Версаче за оваа прекрасна кампања и што создадовме нешто ново и свежо од парче иконска модна историја“ – вели Лопез.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Пред 20 години, со своето појавување на Греми во разголен фустан, Џенифер стана апсолутен хит и толку многу луѓе пребаруваа на Google да пронајдат фотографии од нејзиниот изглед што ги поттикна основачите да го создадат Google Images.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез

На ревијата во септември, Лопез повторно го привлече светското внимание со нова верзија на зелениот фустан:

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2701 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?