Џенифер Лопез во небесно син фустан од Ели Сааб на свеченост во Лос Анџелес
Почетна » Новости » Мода » Џенифер Лопез во небесно син фустан од Ели Сааб на свеченост во Лос Анџелес

Џенифер Лопез во небесно син фустан од Ели Сааб на свеченост во Лос Анџелес

Џенифер Лопез присуствуваше на церемонијата по повод доделувањето на наградите на Асоцијацијата на филмски критичари на Лос Анџелес.

50-годишната музичка и филмска ѕвезда зачекори на црвениот тепих во нежен светлосин фустан од Ели Сааб. Креацијата со длабоко деколте е дел од колекцијата пролет/лето 2020 на славниот либански дизајнер.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Лопез ја прими наградата Најдобра актерка во споредна улога за улогата на стриптизерката Рамона во филмот „Hustlers“.

Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез Џенифер Лопез

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2703 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?