Џенифер Анистон во бел винтиџ фустан кој го имала во својот плакар на SAG Awards
Почетна » Новости » Мода » Џенифер Анистон во бел винтиџ фустан кој го имала во својот плакар на SAG Awards

Џенифер Анистон во бел винтиџ фустан кој го имала во својот плакар на SAG Awards

Средбата на Џенифер Анистон и Бред Пит на SAG Awards е тема број еден во светот на шоу-бизнисот. Поранешните брачни партнери победија во различни категории и освоија статуетки, но очигледно нивните фанови се повозбудени за нивната дружба зад сцената.

По манифестацијата, големо внимание привлече и фустанот кој 50-годишната актерка го носеше на свеченоста затоа што доаѓа од нејзиниот плакар.

Џенифер Анистон

Вообичаено, актерките на црвениот тепих носат позајмени дизајнерски креации, но Анистон овој пат се одлучи за свилен бел фустан кој веќе го поседувала. Станува збор за долг бел фустан дизајниран од Џон Галијано за Кристијан Диор.

„Ова е винтиџ фустан кој себеси си го дадов како подарок. Ова е инвестиција“ – изјави таа.

Џенифер Анистон Џенифер Анистон

Анистон ја освои наградата Најдобра актерка во драмска серија за „The Morning Show“.

Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон Џенифер Анистон

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8185 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.