Љубов во Париз: Руска модна приказна во Градот на светлината
Почетна » Новости » Мода » Љубов во Париз: Руска модна приказна во Градот на светлината

Љубов во Париз: Руска модна приказна во Градот на светлината

Магијата на Париз ја инспирираше руската дизајнерка Јулија Прохорова да ја создаде капсулната колекција фустани наречена „Love in Paris“.

Елегантни силуети, префинети ткаенини и рачно изработени цветови привлекуваат погледи кон колекцијата есен/зима 2015.

„Париз не е само град. Париз е бренд. Тоа е град кој ги освојува срцата на оние кои ја ценат убавината и префинетоста. Париз е место каде се среќаваат спротивности: град на желбите, слободата, љубовта и романтиката. Отсекогаш мечтаев да однесам своја колекција во модната престолнина на светот, а сега тоа ми се исполни“ – изјавила популарната дизајнерка.

Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова Колекција на Јулија Прохорова

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8568 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.