Почетна » Новости » Мода » Шпанската блогерка Росио Осорно плени со шарм и елегантен стил

Шпанската блогерка Росио Осорно плени со шарм и елегантен стил

Росио Осорно е на добар пат да изгради модна империја. Шпанската блогерка и дизајнерка негува елегантен, женствен и префинет стил кој го преточува во своите креации.

35-годишната љубителка на модата стои зад брендот Rocio Osorno Studio и е една од најпопуларните инфлуенсерки во Шпанија.

Росио, која е мајка на две деца, посветено го негува и својот физички изглед и изгледа како вистински модел кога ги носи своите дизајнерски дела.

Неретко, таа носи и брендови како Zara, H&M и Mango.

Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно Росио Осорно

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.