Шик класика: Меган Маркл во црно-бела комбинација со принцот Хари на церемонија во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Шик класика: Меган Маркл во црно-бела комбинација со принцот Хари на церемонија во Лондон

Шик класика: Меган Маркл во црно-бела комбинација со принцот Хари на церемонија во Лондон

Меган Маркл и принцот Хари беа специјални гости на Endeavour Fund Awards, церемонија на која им се доделуваат награди на повредени или болни воени лица кои во изминатиов период се вклучиле во спортски или авантуристички активности.

Кралската двојка, која го очекува првото дете, зачекори на црвениот тепих на свеченоста во Лондон.

За свечениот стајлинг, војвотката од Сасекс се потпре на брендовите кои ѝ станаа омилени по стапувањето на кралска должност. Така, црно-белата комбинација и чантичката ги потпишува Живанши, а женствените обувки се дело на брендот Aquazzura.

Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари Меган Маркл и принцот Хари

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9491 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?