Шармантна војвотка: Кетрин во цветен фустан месеше тесто во пекара со принцот Вилијам
Почетна » Новости » Мода » Шармантна војвотка: Кетрин во цветен фустан месеше тесто во пекара со принцот Вилијам

Шармантна војвотка: Кетрин во цветен фустан месеше тесто во пекара со принцот Вилијам

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се на мисија да покажат како различните заедници во Британија се справуваат со пандемијата.

38-годишните претставници на британското кралско семејство посетија пекара во Лондон, која им помагаше на засегнатите од корона-кризата. Кетрин шармираше во цветна креација од брендот Beulah London и слична маска додека месеше тесто за ѓевреци заедно во Вилијам во пекарата Beigel Bake.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Кралскиот пар се сретна со волонтери кои за време на пандемијата им помагаа на лицата од најранливите категории со храна и лекови.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.