Хрватската претседателка Колинда во син кошула-фустан за средбата со канадскиот премиер Џастин Трудо
Почетна » Новости » Мода » Хрватската претседателка Колинда во син кошула-фустан за средбата со канадскиот премиер Џастин Трудо

Хрватската претседателка Колинда во син кошула-фустан за средбата со канадскиот премиер Џастин Трудо

Колинда Грабар-Китаровиќ моментално престојува во Канада. За време на официјалната посета на Хамилтон, 51-годишната Претседателка на Хрватска се сретна со канадскиот премиер Џастин Трудо.

За оваа пригода, Колинда изгледаше елегантно во син кошула-фустан, кој го искомбинира со салонки во соодветна нијанса.

Колинда на турнејата е придружувана и од својот сопруг Јаков Китаровиќ.

Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада Колинда Грабар-Китаровиќ во Канада

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9491 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?