Холивудски гламур: Модата на доделувањето на SAG Awards 2020
Почетна » Новости » Мода » Холивудски гламур: Модата на доделувањето на SAG Awards 2020

Холивудски гламур: Модата на доделувањето на SAG Awards 2020

Познато е во чии раце завршија SAG (Screen Actors Guild) Awards. На церемонијата, која се одржа во Лос Анџелес, Хоакин Феникс очекувано беше прогласен за Најдобар актер за „Joker“, а Рене Зелвегер стана Најдобра актерка за биографската драма „Judy“.

Бред Пит ја освои наградата Најдобар актер во споредна улога за „Once Upon a Time in Hollywood“ додека Лора Дерн се закити со титулата Најдобра актерка во споредна улога за „Marriage Story“.

Кај телевизиските серии, Најдобра актерка во комична серија е Фиби Волер-Бриџ, Најдобра актерка во драмска серија е Џенифер Анистон, Најдобар актер во драмска серија е Питер Динклиџ, а Најдобар актер во комична серија е Тони Шалуб.

Дамите присутни на манифестацијата се одлучија да играат „безбедно“ со модниот избор, па немаше големи отскокнувања во негативна смисла.

Погледнете како изгледаа ѕвездите и оценете го нивниот стил:

Шарлиз Терон во Givenchy
Шарлиз Терон во Givenchy

Џенифер Лопез во George Hobeika
Џенифер Лопез во George Hobeika

Скарлет Јохансон во Armani
Скарлет Јохансон во Armani

Џенифер Анистон во John Galliano
Џенифер Анистон во John Galliano

Рис Витерспун во Celine
Рис Витерспун во Celine

Рене Зелвегер
Рене Зелвегер

Кетрин Зета-Џонс во Julien X Gabriela
Кетрин Зета-Џонс во Julien X Gabriela

Никол Кидман во Michael Kors
Никол Кидман во Michael Kors

Марго Роби во Chanel
Марго Роби во Chanel

Винона Рајдер во Dior
Винона Рајдер во Dior

Софи Тарнер во Louis Vuitton
Софи Тарнер во Louis Vuitton

Мили Боби Браун во Louis Vuitton
Мили Боби Браун во Louis Vuitton

Дакота Фенинг во Valentino
Дакота Фенинг во Valentino

Камила Мендес во Ralph & Russo
Камила Мендес во Ralph & Russo

Џенифер Гарнер во Dolce & Gabbana
Џенифер Гарнер во Dolce & Gabbana

Лупита Нионго во Louis Vuitton
Лупита Нионго во Louis Vuitton

Кристина Еплгејт во Monique Lhuillier
Кристина Еплгејт во Monique Lhuillier

Сара Хајленд во Philosophy di Lorenzo Serafini
Сара Хајленд во Philosophy di Lorenzo Serafini

Америка Ферера во Paule Ka
Америка Ферера во Paule Ka

Натали Дајер во Saint Laurent
Натали Дајер во Saint Laurent

Зои Кравиц во Oscar de la Renta
Зои Кравиц во Oscar de la Renta

Логан Браунинг
Логан Браунинг

Џулија Батерс
Џулија Батерс

Фиби Волер-Бриџ во Armani
Фиби Волер-Бриџ во Armani

Рита Вилсон
Рита Вилсон

Мишел Вилијамс во Louis Vuitton
Мишел Вилијамс во Louis Vuitton

Натали Емануел 
Натали Емануел

Моли Симс
Моли Симс

Нина Кири во Georges Chakra
Нина Кири во Georges Chakra

Лесли Биб во August Getty
Лесли Биб во August Getty

Хелена Бонам Картер
Хелена Бонам Картер

Лора Дерн во Stella McCartney
Лора Дерн во Stella McCartney

Лили Рејнхарт во Miu Miu
Лили Рејнхарт во Miu Miu

Синтија Ериво во Schiaparelli
Синтија Ериво во Schiaparelli

Ана Паквин во Carolina Herrera
Ана Паквин во Carolina Herrera

Алисон Џени
Алисон Џени

Елизабет Мос во Monique Lhuillier
Елизабет Мос во Monique Lhuillier

Медлен Бруер во Monique Lhuillier
Медлен Бруер во Monique Lhuillier

Гвендолин Кристи
Гвендолин Кристи

Данај Гурира
Данај Гурира

Џоуи Кинг
Џоуи Кинг

Лиса Еделстин
Лиса Еделстин

Глен Клоус во Oscar de la Renta
Глен Клоус во Oscar de la Renta

Алексис Бледел во Temperley London
Алексис Бледел во Temperley London

Келти Најт
Келти Најт

Зури Хал во Jovani
Зури Хал во Jovani

Сибли Сколс во Jovani
Сибли Сколс во Jovani

Ерин ЛимЕрин Лим

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3567 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?