Холивудска убавица: 30 стилски моменти на Марго Роби за нејзиниот 30. роденден
Почетна » Новости » Мода » Холивудска убавица: 30 стилски моменти на Марго Роби за нејзиниот 30. роденден

Холивудска убавица: 30 стилски моменти на Марго Роби за нејзиниот 30. роденден

Талентирана, шармантна, атрактивна, успешна... Марго Роби заслужено е холивудска миленичка.

Славната актерка денес ќе дувне 30 свеќички на роденденската торта.

Со својата глума и способност да се трансформира во различни ликови, Марго стекна почит кај најугледните филмски режисери и критичари, па сега нејзините ангажмани се нижат со леснотија.

Едни од најпознатите филмски улоги на Марго се: Харли Квин во „Suicide Squad“, Тоња Хардинг во биграфската драма „I, Tonya“, портретирањето на Шерон Тејт во „Once Upon a Time in Hollywood“, Кралицата Елизабета I во „Mary Queen of Scots“ и Наоми во „The Wolf of Wall Street“.

Во 2017 година, Роби беше прогласена за една од 100-те највлијателни личности во светот, а во 2019 година се вброи меѓу најплатените актерки.

По повод 30-тиот роденден на Марго, потсетете се на 30 од нејзините највпечатливи стилски моменти:

Марго Роби Марго Роби Марго Роби Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби
Марго Роби Марго Роби

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6377 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.